Koła, komora silnika, chromline

Udało mi się kupić koła BBS RS 033, oryginalny rozstaw 4 x 100. Poskładałem szyby, odnowiłem uszczelki, chromline także przeszedł kompleksową renowację. Komora silnika przygotowana pod przyjęcie serducha.

Koła

W Anglii kupiłem bazę na koła: BBS RS 033 w rozstawie 4×100. Będzie konwersja z 15 na 16”, lekki balon i 2 rożne szerokości. Po przymiarkach stanęło na 8” (rant 2”) przód i 9” tył (rant 2,5”). Na zdjęciach koła pożyczone od kolegi do mierzenia, moje będą trochę węższe, ale wykończę je w takim samym kolorze.

Komora silnika

Poskładałem wszystko co mogłem zrobić samodzielnie, dalej czeka już tylko wsadzenie silnika m54b30 po remoncie i tuningu. Co tu mamy:

  • Serwo z e90 odmalowane, nowe uszczelki, zmieniony zbiorniczek wyrównawczy (e21) żeby wszystko się zmieściło
  • chłodnica od 2.4 TD
  • wszystkie inne elementy doczyszczanie i zakonserwowane chemią, wyglądają jak nowe
  • Założyłem listwę maskującą kable, wszystko jest na odpowiednich spinkach tak jak powinno
  • rozpórka polakierowana na nowo, nie mam pojęcia co to za produkt, kupiłem od kogoś używaną, podobno Wiechers ale nie mam pewności

Chromline i szyby

Listewki wróciły z renowacji, ale to jest teraz dobre! Wszystkie rysy usunięte, chemicznie usunięta stara anoda, sodowanie, polerka, zabezpieczenie polimerami. Konserwacja mniej więcej co 2 lata.

Szyby

  • całość rozmontowana, trzeba było nity rozwiercać
  • uszczelki wykąpane w dimerze i obficie napuszczone środkiem konserwującym i czerniącym – swoją drogą bardzo polecam ten produkt do gumy i plastików:  Koch Gkv, każdy czarny plastik zewnetrzny (i nie tylko) tym zrobiłem. Na innych samochodach trzyma się naprawdę długo. 
  • sporo pracy było z szybami, mega dużo osadów i małych wżerów po tylu latach na zewnątrz, do tego naklejki do usuwania. Szyby doczyszczone i wypolerowane przy użyciu ADBL Glass Polish. Wyglądają dobrze

Przednia szyba – nowa Pilkington, tylna ori, wymienione kliny i blaszki łączące końce klina

Fajnie to wszystko zaczyna wyglądać 😉

Dodaj komentarz